Alicante - ekonomiści i gastronomowie w Hiszpanii

Uczniowie z klasy ekonomicznej oraz technik żywienia i usług gastronomicznych przebywają na praktykach w Alicante.

Oprócz zdobywania doświadczeń zawodowych mają w planach zwiedzanie Isla de Tabarca, Bocairent+Covetes des Moros+Ontinyent oraz Villajoyosa+Museo de Chocolate.

Alicante w kwietniu wygląda pięknie :)

Wyspę Tabarca, która mierzy 1 km długości i zamieszkuje ją ok. 55 osób i 1 km długości nasi uczniowie odwiedzili już w pierwszym dniu pobytu.

Byli również w muzeum gdzie podziwiali rzeźby, które wygrały na festiwalu Hogueras de San Juan - Święto Ognia.

"Hogueras de San Juan - Święto Ognia jest jednym z najważniejszych wydarzeń w Alicante. W przeszłości wierzono, że ogień odpędza złe moce, dlatego na początku lata palono bezużyteczne przedmioty. Obecnie w Noc Świętego Jana w płomieniach niszczone są dzieła sztuki stworzone specjalnie na tę okazję. Ponad 90 figur z kartonu i drewna płonie na głównych ulicach, we wszystkich dzielnicach Alicante. Święto Ognia “Hogueras” zostało oficjalnie uznane w roku 1928 pod nazwą “Hogueras de San Juan” i stały się Obiektem Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. W Muzeum w Alicante można zobaczyć figury, które zostały uratowane przed ogniem w wyniku głosowania."

źródło: https://sciezki-trasy-szlaki.pl/%C5%9Bwiat/alicante-hogueras

Przed nimi wizyta w fabryce czekolady, smacznego :)